Kobietom ciężarnym z podejrzeniem patologii płodu udzielamy w Poradni USG Agatowa profesjonalnej, wszechstronnej pomocy.

Stawiamy diagnozę.
Prowadzimy konsultacje i badania genetyczne.
Organizujemy opiekę położniczą.
Pomagamy zaplanować miejsce porodu.
Rekomendujemy miejsce leczenia noworodka.

Przez całą ciążę i okres okołoporodowy zapewniamy rodzinom wsparcie psychologiczne. Więcej na ten temat można się dowiedzieć na stronie naszego hospicjum perinatalnego: Warszawskie Hospicjum Perinatalne.

Pacjentki mogą też wziąć udział w kursach dla rodziców oczekujących dziecka prowadzonych przez Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci pod nazwą Szkoły Rodzicielstwa. Informacje o kolejnych edycjach Szkoły Rodzicielstwa: Szkoła Rodzicielstwa.

Po narodzinach dziecka, jeśli jego choroba zostaje zdiagnozowana jako nieuleczalna, a rodzina mieszka w odległości do 100 km od Warszawy, oferujemy opiekę prowadzonego przez naszą fundację hospicjum domowego dla dzieci: Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

 

 

Zalecenia dotyczące przygotowania się do badania USG ciąży

1. Prosimy o przyniesienie do wglądu opisów poprzednich badań USG z obecnej ciąży oraz karty ciąży.
2. Nie należy stosować żadnych kremów do smarowania skóry brzucha pacjentki przez 3 dni przed badaniem USG ani w dniu badania. Stosowanie kremów na skórę może pogarszać wizualizację płodu w USG.
3. Podczas badania kobieta ciężarna nie powinna być głodna. Warto wziąć ze sobą coś do picia i jedzenia (najlepiej słodkiego).
4. Przed badaniem należy oddać mocz.
5. Badanie może trwać dłużej, jeżeli jego warunki techniczne są trudne.

 

Badanie echokardiograficzne płodu może być refundowane przez NFZ w przypadkach podejrzenia patologii lub braku możliwości oceny układu krążenia płodu, jak również u kobiet o podwyższonym ryzyku urodzenia dziecka z wadą wrodzoną serca.

Do wykonania refundowanego przez NFZ badania wymagane jest e-skierowanie z kodem resortowym 7210 oraz celem porady 88.784, wystawione przez lekarza specjalistę: ginekologa-położnika, genetyka klinicznego, kardiologa lub kardiologa dziecięcego, z placówki, która ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Placówka ta nie ponosi żadnych kosztów badania, nie musi również mieć podpisanej umowy z żadną placówką przeprowadzającą badanie echokardiograficzne płodu.

UWAGA! Na każde badanie echokardiograficzne płodu potrzebne jest oddzielne skierowanie.

Kontakt:
Agatowa 10 03-680 Warszawa
Tel. :22 679 32 00; 504 144 140
Fax: 22 678 99 32
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© Fundacja WHD
Wszystkie materiały publikowane na stronie Poradni USG Agatowa objęte są prawem autorskim. Ich kopiowanie lub używanie w publikacjach jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu zgody Fundacji WHD.